Motoryzacja

Problemy z akumulatorem

Porady Samochody

MotoryzacjaPodczas bardzo silnych mrozów które w tym roku panują niemalże w całej Europie, problemy z akumulatorem w samochodzie mogą być dosyć poważne. Kierowy dużych samochodów, chociażby terenowych są w nieco lepszej sytuacji ponieważ ich akumulatory są większe, a większa pojemność oznacza że istnieje większe prawdopodobieństwo ich odpalenia.

Pojemność samego akumulatora, na skutek mrozów dosyć drastycznie spada, tak więc jeśli kierowca pokonuje samochodem tylko niewielką odległość codziennie do pracy i z pracy, to ryzyko rozładowania akumulatora jest dosyć wysokie. Zatem jak uruchomić samochód jeśli do rozładowania akumulatora dojdzie?

Rozładowany akumulator

MotoryzacjaNajczęściej akumulatory nie rozładowują się całkowicie. W naszych samochodach jednak spadek napięcia poniżej określonej wysokości powodować będzie że samochodu po prostu nie da się już odpalić, bez pomocy chociażby sąsiada. Jeśli mamy kable rozruchowe to najczęściej dosyć szybko powinno udać się zapalić samochód. Gdy się to uda należy pokonać nim pewien dystans, aby alternator mógł podładować nasz rozładowany akumulator. W większości przypadków powinno to pomóc w rozwiązaniu problemu. Sporadycznie, w każdym aucie, może się to zdarzyć, zwłaszcza jeśli samochód nie był użytkowany przez dłuższy czas i stał na mrozie. Wtedy po takim odpaleniu wszystko powinno działać dobrze.

Sprawny akumulator

MotoryzacjaCo jednak robić w sytuacji gdy samochód nie odpala podczas mrozów regularnie? O ile oczywiście mamy w miarę nowy i naszym zdaniem sprawny akumulator. Może być to wysoce denerwujące, najlepiej jest się przed tym w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Można na przykład zakupić sobie prostownik, dzięki któremu możliwe jest podładowanie akumulatora w swoim własnym domu. Warto też sprawdzić czy nie ma konieczności dokonania wymiany akumulatora w samochodzie. Po około 3 – 4 latach jego użytkowania mogą pojawić się pierwsze problemy, które dadzą o sobie znać najczęściej właśnie przy okazji mrozów. Innym sposobem na mróz, jest zabieranie ze sobą akumulatora do domu, co jednak powoduje, że przed wyjazdem, rano należy więcej czasu poświęcić na to aby zainstalować akumulator z powrotem. Nie powinno być wtedy jednak problemów z odpaleniem samochodu.

Dodaj komentarz