Problemy związane z pojazdami

Warsztat

Problemy związane z pojazdamiKażdy kierowca posiadający własny samochód musi liczyć się z tym, że nie będzie on działał wiecznie. Komponenty z czasem się zużywają i nie ma to nic wspólnego z tym, jak jeździmy – tak po prostu już jest.

Oczywiście, jeśli podróżujemy często i na długich trasach, auto szybciej będzie się psuło. Co robić, aby w takiej sytuacji nie było problemu? Najlepiej mieć zaufany zakład, gdzie zawsze możemy oddać nasze auto, a nawet poprosić o pomoc na drodze, jeśli dojdzie do awarii.

Samochód i pompa wtryskowa

Naprawa pomp wtryskowych to coś czego nie oferują wszystkie zakłady. Warto rozglądnąć się za takim, który daje tą możliwość, bo bardzo możliwe, że w pewnym momencie będziemy tego bardzo potrzebowali. Pompa dobrej jakości jest raczej trwała, ale do czasu. Jeśli często jeździmy możemy w końcu zauważyć niepokojące objawy, które świadczą o pogorszeniu się stanu pompy wtryskowej:

  • większe zużycie oleju napędowego – musicie częściej odwiedzać stację benzynową lub po prostu widzicie, że coś jest zdecydowanie nie tak… To zwiększa rachunki i ogólną sprawność wozu, dlatego warto sprawdzić to jak najszybciej
  • słabsza moc samochodu – trudniej osiągamy prędkość, auto wydaje się powolne i „ociążałe”. To również może być spowodowane awarią pompy!
  • z rury wydechowej wydobywa się ciemny, nawet czarny dym – to objaw, którego nie sposób przegapić czy zbagatelizować. Czy coś takiego kiedyś ci się przydarzyło? To niezaprzeczalna przyczyna do złożenia wizyty mechanikowi.

Jeśli stać nas na wymianę pompy, warto to zrobić, aby szybko pozbyć się problemu. Jednak jest do raczej drogi wydatek, nic dziwnego, że znacznie większą popularnością cieszą się zakłady oferujące naprawę pomp wtryskowych. Przykładem jest Lew Moto – www.pompa-wtryskowa.pl.

Pompa kiedyś się zużyje, ale jak odwlec ten moment?

Często jest tak, że kierowcy zwyczajnie zaniedbują swój samochód. Jeżdżą, myją, tankują i na tym się kończy. A regularne sprawdzanie stanu pojazdu to najlepszy sposób na utrzymanie najlepszej jego kondycji. Warto po prostu od czasu do czasu oddać samochód do znajomego mechanika, aby po prostu wszystko posprawdzał i ewentualnie wymienił części, które są już zużyte. Tutaj dochodzi też kwestia posiadania zaufanego zakładu. Jeśli nie znamy się na samochodach, bardzo możliwe, że zakład policzy sobie za zupełnie zbędne rzeczy, które nie wymagały naprawy, tylko po to aby sobie dorobić. Więc pamiętajcie – poradźcie się kogoś lub korzystajcie z usług sprawdzonych fachowców!

Jeśli chodzi o wtryski, warto je czyścić. Bardzo często awarie są spowodowane właśnie tym, że tego nie robimy. Ale to nie jedyny powód – przyczynić się może także częste jeżdżenie na końcówce oleju napędowego. Powinniśmy pamiętać o tym, żeby zatankować, zamiast jeździć do oporu, ponieważ to szkodzi autu i to nie tylko w działaniu pompy wtryskowej.

Jeżeli jednak dojdzie do awarii, warto pomyśleć o naprawie. Jasne, wymiana byłaby lepsza, ale to wydatek rzędu kilkuset złotych albo więcej – zależy to od konkretnego samochodu. Naprawa będzie tańsza, ale skuteczna – samochód znów będzie sprawny i znikną te nieprzyjemne kłopoty, które pojawiały się podczas użytkowania uszkodzonej pompy.

Dodaj komentarz