Producenci samochodów i nawigacji samochodowej

Opinie Porady

Mało znany europejczykom jest indyjski producent samochodów, czyli tata. Nazwa ta całkiem słusznie kojarzy się z polskim słowem „tata”. Kiedy firma była zakładana, nazwana została po prostu „Tata i synowie”. Z małej rodzinnej firmy przeobraziła się ona z biegiem czasu w gigantyczne przedsiębiorstwo działające na ogromną wręcz skale.

Zgodnie z najnowszymi statystykami jest to szósta co do wielkości prywatna firma na całym świecie. Jej specjalnością jest produkcja samochodów, ale firma ta zajmuje się także wytwarzaniem zupełnie innego rodzaju produktów, w tym także specjalistycznych pojazdów, przykładem mogą być produkowane przez właśnie tą firmę autobusy, oczywiście głównie na rynek indyjski.

Bezpieczeństwo najważniejszym czynnikiem

Jeśli chodzi o liczbę sprzedawanych samochodów to indyjski Tata powoli zaczyna wyprzedzać takie koncerny jak seat czy nawet toyota yaris, ale dzieje się to głównie za sprawą rodzimego rynku, import tanich indyjskich samochodów nie jest tak powszechny głównie za sprawą tego, że nie są one dostosowane do ogólnoświatowych standardów. Chodzi najczęściej o zapewnienie bezpieczeństwa, oraz innych dodatkowych elementów wnętrza samochodu. Po ich dodaniu cena pojazdu wzrasta i nie jest on już tak atrakcyjnym produktem dla większości nabywców. Poza Polską, gdzie Tata próbuje sprzedawać swoje tanie samochody, także Hiszpania i Włochy to rynki, które ambitnie próbuje podbić, swoimi różnorodnymi modelami samochodów. Tata produkuje także auta użytkowe i ciężarowe.

Czy uda się wyprzedzić konkurencję?

Jak na razie ciężko jest powiedzieć, czy koncern odniesie sukces na rynku europejskim. Europejczycy mają swoje przyzwyczajenia czy nawet ulubione modele samochodów ( przykładem może być Subaru ), tak więc trudno jest przebić się z nowym, nieco egzotycznym produktem. Wspomnieć można też o największych producentach nawigacji samochodowych. Po pierwsze jest to targeo mapa, ale też viatoll oferujące stosunkowo tanie nawigacje samochodowe. Tanie oczywiście nie zawsze oznacza najlepsze. Ich największym rywalem pozostaje naviexpert, oferujący bardzo dobre, ale odpłatne nawigacje, stosowane w telefonach komórkowych.

Dodaj komentarz