Przed wyjazdem - o czym nie zapomnieć?

Przed wyjazdem – o czym nie zapomnieć?

Samochody Testy

Wyjazd z rodziną, czy służbowy w dalszą drogę niż około sto kilometrów samochodem powinien być świetnie przemyślany. Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni i dom, czy mieszkanie zostawiamy puste poprośmy sąsiada, aby miał „oko” na naszą posiadłość. Dobrze jest także posprawdzać czy wszystkie okna są szczelnie zamknięte.

Przed wyjazdem - o czym nie zapomnieć?Najważniejszym etapem jest jednak zrobienie listy – dzięki niej unikniemy problemów w razie wypadku, przedłużającego się stania w korku itp. Przykładowo jeśli jedziemy z dziećmi pamiętajmy, o tym, że droga może się wydłużyć – spakujmy im gry, wodę i kanapki. Ciekawym rozwiązaniem jest też zakup specjalnych ochraniaczy na plecy fotela samochodowego – które jednocześnie posiadają praktyczne kieszonki-skrytki na rzeczy najmłodszych. Oczywiście sprawdzenie zawartości apteczki i ewentualne dokupienie najważniejszych leków i środków higienicznych jest bardzo ważne. Pamiętajmy także o położeniu apteczki w miejscu łatwo dostępnym (a nie przykrytej torbami w bagażniku). Wato pamiętać także o spakowaniu laptopa i mobilnego Internetu – przyda się w drodze i dzieciom i dorosłym. Dzieci będą mogły na nim grać lub oglądać bajki zaś rodzice szybko wyszukać informacje np. gdzie znajduje się najbliższy mobilny mechanik, naprawa pojazdów, szpital, wulkanizator i tak dalej.

Coraz więcej osób w ramach ubezpieczenia może korzystać z różnych usług za darmo, takich jak np. mobilny mechanik, holowanie do najbliższego zjazdu z autostrady. Warto jeśli ma się taką usługę wziąć w drogę numer naszej polisy i numer kontaktowy do osób zajmujących się świadczeniem pomocy w ramach ubezpieczania.

Zobacz: mobilny mechanik w Warszawie

Jadąc zarówno z dziećmi, jak i samemu warto zawsze spakować do bagażnika gruby koc, latarkę czołową, najpraktyczniejsze narzędzia warsztatowe, sprawdzić ciśnienie w oponach i uzupełnić płyny. Sprawny samochód powinien być naszym pierwszym kryterium dlaczego do niego wsiadamy np. z dziećmi. Informacje o przyjmowanych na stałe lekach przez pasażerów na wszelki wypadek warto trzymać razem z dokumentami. Najważniejszym „pakunkiem” jest jednak rozpoczęcie podróży w jak najlepszym humorze, zaplanowanie czasu przejazdu z uwzględnieniem dodatkowych, możliwych komplikacji i trzymanie się zaplanowanej do spakowania listy.

Dodaj komentarz