Przyczyny wypadków

Przyczyny wypadków

O samochodach Porady

Auto poradnik powinien być obecny na biblioteczce każdego kierowcy. Obserwujemy coraz więcej różnego rodzaju wypadków i oprócz załamania rąk głównie psioczymy na rząd czy warunki pogodowe. Jednak czy to te rzeczy możemy obarczać winą za ludzi ginących w kraksach samochodowych? Myślę, że nie gdyż nawet w miastach widać zgraje ludzi, którzy ukazują nam to jak bardzo głupi być potrafią.

Ileż to razy przechadzając się po ulicach własnego miasta możemy natknąć się na młodych ludzi popisujących się jazdą na motorze. Przejażdżka na jednym kole może i jest emocjonująca jednak na pewno nie jest bezpieczna. Wiadomości motocyklowe powinny oprócz informacji o nowościach technicznych przekazywać więcej nauk dotyczących bezpiecznej jazdy. Może w takim momencie ulice byłyby bezpieczniejsze. Jak zapobiegać tego typu wypadkom? Wiadomym jest fakt, iż do każdego młodego człowieka nie będziemy potrafili dojść. Najodpowiedniejszym wyjściem byłby, więc target nastolatków poprzez Internet.

Nałóg

Przyczyny wypadkówPoza wygłupianiem się i wpadaniem w nałogi dzisiejsza młodzież zajmuje się także życiem w cyberprzestrzeni. Kampania reklamowa dotycząca wypadków widziana na ulubionej stronie na pewno by dotarła nawet do najbardziej zamkniętej na aluzje głowy. Odpowiednio spreparowany portal motoryzacyjny byłby, więc niezwykle silnym sposobem na opiniotwórczość wśród polskiej młodzieży. Wszystko jednak sprowadza się w końcu do wychowania, jakie dają naszej „przyszłości” rodzice. Drodzy Tato i Mamo! Zamiast kupować nierozgarniętemu dziecku motor kupcie mu komputer albo książki do szkoły. Nie zostawiajcie głupiego dziecka samemu sobie tylko wybierzcie się na wycieczkę razem z nim. A przede wszystkim nie pozwalajcie na długie przejażdżki ze znajomymi. Biorąc pod uwagę poziom upojenia i znarkotyzowania przeciętnego nastolatka taka podróż by była jego ostatnią.

Bezpieczeństwo

Sposobów radzenia sobie z trudnymi dziećmi jest wiele i naprawdę nie można wszystkiego poddawać humorom rozpieszczonego młodego przestępcy. Zastanówmy się czy chcemy sprawić komuś chwilę radości czy też uratować życie. Motory i samochody to są zabawki dla dorosłych, którzy w prawdzie czasami za dużo nie odstają od młodych w głupocie, ale za to w większości są dojrzali. Na oceny aut wpływa bezpieczeństwo, jakie nam zapewniają, dlatego też w chwili, kiedy z dzieckiem nie da się już wygrać to lepiej kupić mu samochód. Mniejsze prawdopodobieństwo, że zginie przy zderzeniu.

Dodaj komentarz