Puder brązujący: kosmetyk, który warto mieć

Porady

Brązer dodaje cerze świeżości, można go wykorzystać także do skorygowania kształtu twarzy. Jest kosmetykiem, który szczególnie sprawdza się w okresie lata.

Jaki odcień wybrać?

Puder brązujący: kosmetyk, który warto miećNie ma pudru brązującego w odcieniu, który będzie pasował do każdego odcienia skóry. Do ciepłej karnacji najlepiej pasuje kosmetyk w odcieniach ciepłego brązu. To odcień, który pasuje zarówno blondynkom, brunetkom jak i rudowłosym kobietom. Osoby, które mają oliwkowy lub złotawy odcień skóry powinny jednak unikać pigmentów ceglastych lub pomarańczowych. Złocistobrunatne i ciepłe, złociste odcienie nie są korzystna dla kobiet, które mają chłodną karnację. Odcieni tych powinny unikać panie, które mają szarawą, jasną lub bladą cerę. Ciemnym szatynkom i blondynkom dobrze będzie raczej w chłodnych brązach. Idealnie dobrany brązer powinien mieć kolor naszej opalenizny.

 

Jak nakładać puder brązujący?

Brązer nakładamy na podkład lub zamiast niego. Do aplikacji najlepiej jest wybrać duży, miękki pędzel. Aby osiągnąć naturalny efekt nie pokrywamy kosmetykiem równomiernie całej twarzy. Przy aplikacji brązera pamiętajmy o:

  • nakładanie zaczynamy od konturu twarzy i czoła. Stopniowo przesuwamy się do środka twarzy, zmniejszamy przy tym nasycenie koloru;
  • aplikujemy go idealnie pod kością policzkową;
  • muskamy nim brodę i nos, delikatnie omiatamy również szyję i dekolt – kolor twarzy nie może odcinać się od reszty ciała.

Jak modelować twarz brązerem? 

Owal to idealny kształt twarzy. Pudrem brązującym możemy poprawić naturę wykorzystując zasadę, że jasne wysuwa na pierwszy plan i uwypukla, a ciemne ukrywa i zmniejsza. W przypadku kwadratowej twarzy brązerem przyciemniamy wystające kości żuchwy praz zewnętrzne części czoła. Na twarz o prostokątnym kształci brązer nakładamy na całej linii czoła. W ten sposób optycznie zostanie skrócona i poszerzona. Osoby, które mają twarz trójkątną, powinny brązer aplikować na brodę (jeśli jest bardzo szpiczasta) i na skronie. Owalny kształt można nadać okrągłej twarzy nakładając brązer po bokach twarzy i na zewnętrzne części czoła.

Dodaj komentarz