Samochody z gadżetami

Samochody z gadżetami

O samochodach Porady

Są piekielnie szybkie i dopieszczone w każdym detalu. Próżno poszukiwać dwóch takich samych sztuk. Kiedyś warte kilka tysięcy zł, obecnie doinwestowane – są bezcennymi dziełami sztuki. Samochody po fachowym tuningu to nie tylko hobby, to prawdziwa pasja. W sosnowieckiej hali Expo Silesia spotkali się w niedzielę kierowcy z całego państwie w wyjątkowej bitwie – północy z południem. Takie modyfikacje powodują, że samochód staje się niepowtarzalny.

To co widać gołym okiem doceniają głównie jurorzy i organizatorzy podobnych imprez. Wojna Północ-Południe od czterech lat przyciąga rzesze fanów motoryzacji poprzez duże M. Zasady są proste – wygrywa ten samochód, który najmniej przypomina fabryczny model. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i kreatywność twórcy. Marka samochodu nie jest ważna, bardzo podobnie jak jego wiek.

Tuning

Samochody z gadżetamiWkład własnej pracy liczy się w tuningu najbardziej, bo prawdziwego piękna w żaden metodę nie da się skalkulować. „Fajny samochód, niemniej jednak nie dla Polaka…” – takie komentarze słyszymy i czytamy przy okazji wielu motoryzacyjnych premier. Tak też było i w ostatnim czasie po krakowskim, pierwszym pokazie produkowanej w Śląsku nowej lancii ypsilon. Jaki więc powinien być ów wymarzony „samochód dla Polaka”? Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. Uroda, także w sytuacji pojazdów mechanicznych, jest sprawą gustu, do tego siedząc za kierownicą nie widzimy sylwetki nadwozia, ale z drugiej strony stare powiedzenie głosi, że „jak cię widzą, tak cię piszą”.

Zazdrość sąsiadów

Auto powinno więc prezentować się nienachalnie, bo nie lubimy zanadto wyeksponować się z tłumu i nie chcemy kusić złodziei, niemniej jednak równocześnie przydawać prestiżu właścicielowi. Sąsiedzi na widok naszego samochodu winni czuć lekką zazdrość. Lekką, bowiem jeśli przesadzimy, łacno możemy odnaleźć rankiem nasze cacuszko z lakierem potraktowanym ostrym gwoździem. Oprócz tego stracimy kumpli i moralne prawo do narzekania na trudy życia w państwie nad Wisłą. Indywidualny rys fabrycznemu pojazdowi nadajemy poprzez tuning. Kolor nadwozia? Przede wszystkim praktyczny, to oznacza taki, na którym nie widać brudu.

Dodaj komentarz