Samochody

Opinie Porady

Na początku lat 90 włoski koncern samochodowy Fiat rozpoczął produkcje nowej linii samochodów. Na rynku pojawił się fiat Punto, dokładnie w roku 1993. Ten niewielki i niedrogi samochód doskonale wpasował się w obecne wymagania rynkowe. Model ten produkowany jest nadal przez włoską firmę, ale oczywiście w zupełnie nowej, odmienionej wersji.

Dzisiaj samochód ten można określić mianem zdecydowanie bardziej luksusowego pod wieloma względami. Miejsce taniego autka w ofercie fiata zajęła oczywiście panda. Samochód, jak się to określa praktycznie dla każdego. Może być wykorzystywany jako samochód miejski, właśnie przez wzgląd na swoje dosyć niewielkie wymiary.

Fiat jak samochód miejski

Oba te modele, zarówno Panda jak i Punto wykorzystywane są w wielu polskich miastach jako samochodu szkoleniowe, oraz egzaminacyjne dla przyszłych kierowców, co nie pozostaje bynajmniej bez wpływu na wielkość sprzedaży tych samochodów. Modele takie jak mazda 323f czy audi a5 pozostawać mogą nieco poza finansowymi możliwościami wielu obywateli naszego kraju. Wadą samochodów Fiata jest to, że są one stosunkowo niewielkie. Oczywiście komfortowo może nimi podróżować typowa rodzina, ale jeśli chcemy zabrać większą liczbę pasażerów, to w pewnym stopniu może być to już problemem. Dlatego też zaprezentować chcemy dosyć duży, jak najbardziej rodzinny samochód, który zaklasyfikować można do kategorii samochodów typu VAN.

Rodzinny samochód

Jest nim oczywiście opel zafira, produkowany od roku 1999. Jak na razie Opel nie zaprezentował nowej generacji tych samochodów, ale wiele wskazuje na to, że stanie się to już nie długo. Jak na razie nabywcy zadowolić muszą się odnowionym wyglądem tego samochodu. Jest to samochód 7 osobowy. Konkurencję dla tego modelu stanowić może kia sorento, samochód już z trochę innego segmentu, ale i tak doskonale sprawdzający się w takich warunkach. Z samochodów takich chętnie korzystają firmy, zajmujące się na przykład transportem pasażerów na lotniska czy też taksówkarze, którzy mogą zabrać jednocześnie kilku podróżnych.

Dodaj komentarz