Samochód

Sprawdzenie samochodu przed zakupem

Porady Samochody

SamochódNowy samochód sprzedawany przez salon samochodowy w Kielcach jest autem w pełni sprawnym, praktycznie z zerowym przebiegiem i oczywiście na gwarancji. Klient po jego zakupieniu nie musi się zwykle niczym martwić, może sobie kupionym przez siebie pojazdem spokojnie jeździć.

Sytuacja rysuje się zgoła inaczej gdy kupuje się samochód używany. Tutaj nie ma niestety możliwości aby samodzielnie sprawdzić wszystko. Nawet profesjonalny mechanik, przy zakupie samochodu używanego, nie ma możliwości sprawdzenia wszystkiego bez zastosowania profesjonalnego sprzętu.

Autoryzowany salon

SamochódDlatego też warto jest wraz z właścicielem odwiedzić autoryzowany salon Kielce, gdzie można będzie dokonać sprawdzenia samochodu. Powinien być to autoryzowany salon, w ramach którego funkcjonuje autoryzowany serwis samochodowy. Salon oczywiście adekwatny dla marki kupowanego samochodu. Zdawać należy sobie sprawę, że przy kupnie samochodu bardzo starych, niekoniecznie da się wszystko nawet przy takiej diagnozie sprawdzić. Jeśli już to dobrze, jeśli jest to samochód popularny, dzięki czemu o wiele łatwiej jest pozyskać informacje o typowych dla takich pojazdów usterkach. Sam przegląd w warsztacie samochodowym to wydatek nawet do kilkuset złotych, w zależności od marki pojazdu. Profesjonalny test powinien obejmować kilka podstawowych elementów.

Przetestowanie amortyzatorów

SamochódOprócz ogólnej oceny samochodu przyda się przetestowanie amortyzatorów czy też test hamulców na ścieżce hamowania. Dokładnie sprawdza się stan układu kierowniczego, ale też i elementy takie jak grubość lakieru, tak więc można wykryć praktycznie wszystkie dokonywane w samochodzie naprawy. Stosunkowo łatwiej jest też ocenić zużycie części samochodowych i porównać je ze stanem licznika. Duże zużycie niektórych elementów może oznaczać nieprawidłowe użytkowanie danego samochodu, lub też celową zmianę wskazań licznika. Testy takie są już, a w każdym razie powinny być przeprowadzone kiedy to sam salon samochodowy Kielce sprzedaje używany samochód. Jest to jeden z argumentów przemawiających za tym, aby zakupów na rynku wtórnym dokonywać właśnie za pośrednictwem salonów samochodowych.

Dodaj komentarz