Subtelne i nastrojowe światło

Porady

Subtelne i nastrojowe światło

Kinkiety, czyli popularne lampy ścienne, to doskonałe rozwiązanie na płaszczyźnie szeroko rozumianego oświetlenia. Sączące się ze ściany światło jest zazwyczaj subtelne, dyskretne, a co najważniejsze, nie razi w oczy.


Współczesne kinkiety pod wieloma względami dorównują lampom wiszącym, żyrandolom i plafonierom, co ważniejsze, wybór kinkietów jest tak duży, że znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu.

Kinkiety drewniane, czyli piękno natury

Sporym zainteresowaniem cieszą się kinkiety drewniane, stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Zasadniczo kinkiety są montowane na ścianach, zapewniając subtelne, nieagresywne światło, można je uważać jako element stricte dekoracyjny lub dodatkowe źródło światła. Kinkiety sprawdzają się także w pomieszczeniach, gdzie wystarczy niewielka ilość dyskretnego światła, np. na klatce schodowej czy w korytarzu.

Kinkiety w drewnianej oprawie to propozycja, która doskonale komponuje się z wieloma stylizacjami, można je stosować zarówno w salonie czy sypialni, jak i na korytarzu.

Drewniane kinkiety mogą być dopełnione przezroczystą lub nieprzezroczystą oprawą, mogą kierować światło w górę lub w dół, klosz może być otwarty lub zamknięty.

Każda propozycja to inny charakter oświetlenia.

Korzyści wynikające z posiadania lamp z drewna

Zaletą drewnianych kinkietów jest także to, że są one bardzo lekkie, można je montować praktycznie w każdej ścianie, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Kinkiety drewniane posiadają różne kształty, dzięki czemu doskonale komponują się z innymi elementami dekoracyjnymi znajdującymi się w konkretnym pomieszczeniu, nierzadko stanowią dopełnienie żyrandola, o czym świadczy choćby rozkład i wzór ramion.

Godne uwagi są także drewniane kinkiety o neutralnej stylistyce, m.in. w kształcie muszli, półmis czy prostopadłościanu.
Nie brak także propozycji, które pod względem charakteru nawiązują do tradycji minionych epok.

Różnorodność estetyczna drewnianych kinkietów sprawia, że bez problemu można je skomponować niemalże z każdym stylem, zarówno klasycznym, jak i stricte nowoczesnym.

Zobacz też: https://technodeluxe.pl/lampy-scienne-i-kinkiety/kinkiety-drewniane

Dodaj komentarz