Systemy kominowe – bezpiecznie i zdrowo

Porady

Systemy kominowe – bezpiecznie i zdrowoSystemy kominowe to bezpieczne i komfortowa alternatywa dla tradycyjnych kominów. Niepodważalną zaletą przedmiotowych systemów kominowych jest łatwy montaż i eksploatacja, a także funkcjonalność w zakresie odprowadzania sadzy i dymu.

Warto nadmienić, że systemy kominowe mogą być montowane we wszystkich typach budynków – zarówno murowanych, jak i drewnianych.

System kominowy jako dopełnienie pieca

System kominowy to swoiste dopełnienie piece, dlatego też też bardzo ważne jest połączenie poszczególnych elementów funkcjonalno-użytkowych. Szczególnie ważne jest w tym przypadku przyłącze kominowe, czyli element techniczny, który łączy piec, wkład kominkowy lub inne urządzenie grzewcze ze służącym do odprowadzania spalin kominem. Oblicz cenę komina http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html

Warto podkreślić, że prawidłowe połączenie systemu kominowego z piecem w znaczny sposób wpływa na funkcjonowanie pieca, czyli efekty grzewcze. Prawidłowe odprowadzanie spalin to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców, dlatego też musi być wykonane precyzyjnie i fachowo, z wykorzystaniem narzędzi posiadających wymagane atesty.

W tym momencie pojawia się pytanie, czy wspomnianą czynność można wykonać samodzielnie, czy lepiej zlecić fachowcowi?

Połączenie pieca z kominem

W rzeczy samej połączenie pieca i komina nie jest zadaniem trudnym, nie mniej jednak wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, dlatego też osoby, które jej nie posiadają, powinny zdecydować się na pomoc fachowca.

Warto także pamiętać, że połączenie pieca i komina można wykonać za pomocą sztywnego podłącza, które zostało wykonane z blachy żaroodpornej o grubości 1 mm lub blachy czarnej o grubości 2 mm, bądź elastycznego podłącza z podwójnej rury elastycznej, w której grubość taśmy wynosi 2×0,12 mm.

Decydując się na samodzielne wykonanie przedsięwzięcia należy zwrócić na istotne kwestie, które w znaczny sposób wpływają na prawidłowe funkcjonowanie systemu kominowego. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że średnica przyłączy nie może być mniejsza niż wylot spalin z urządzenia grzewczego. Ważne jest także to, aby przyłącza posiadały odpowiednią długość, były stabilne i nie powodowały nadmiernego wychłodzenia spalin.

Dodaj komentarz