Ubezpieczenia na wakacyjny wyjazd

Porady

Coraz częściej decydujemy się na spędzenie urlopu poza krajem. Przybywa również osób przezornych, które przed wyjazdem decydują się na wykupienie ubezpieczenia. Jakie elementy powinna zawierać polisa, abyśmy mogli czuć się naprawdę bezpiecznie?

W przypadku podjęcia decyzji o tym, że przed wyjazdem wykupimy ubezpieczenie turystyczne, pamiętajmy, aby zapewniała nam ona możliwość otrzymania odszkodowania w przypadku:

  • nagłego zachorowania oraz w przypadku innych problemów zdrowotnych, które wymagają pomocy lekarskiej;
  • powrotu do kraju transportem medycznym;
  • akcji ratunkowej prowadzonej przez górskie pogotowie;
  • kradzieży bądź zagubienia bagażu.

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenia na wakacyjny wyjazdW przypadku urlopu spędzanego poza krajem ubezpieczenie kosztów leczenia jest najważniejszym elementem polisy turystycznej. Należy o nie zadbać nawet, gdy wyjeżdżamy do jednego z państw Unii Europejskiej i zabieramy ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Musimy bowiem mieć świadomość, że w większości krajów UE leczenie nie jest całkowicie darmowe. Turystyczne ubezpieczenie kosztów leczenia jest potrzebne w państwach, które do Unii nie należą – w tych państwach za każdą, nawet najbardziej drobną usługę medyczną będziemy musieli zapłacić. Dobra polisa powinna zapewniać zwrot kosztów związanych z:

  • wizytami lekarskimi;
  • koniecznymi badaniami;
  • pobytem w szpitalu;
  • zakupem leków, środków opatrunkowych czy środków ortopedycznych.

Kupując ubezpieczenie kosztów leczenia wybierzmy towarzystwo ubezpieczeniowe, które rozlicza się z placówkami medycznymi bezgotówkowo.

Bezpłatny transport medyczny

Na taki transport nie możemy liczyć w ramach karty EKUZ; gdy z powodu choroby czy doznanego urazu nie będziemy w stanie poruszać się, koszty transportu medycznego do kraju będziemy musieli ponieść sami; można się przed wysokim rachunkiem zabezpieczyć kupując polisę, która pokryje koszt transportu medycznego.

Polisę turystyczną warto dopasować do swoich potrzeb. Jej zakres można rozszerzyć o ubezpieczenie bagażu , OC czy NNW.

Dodaj komentarz