Ubezpieczenie OC na wyjazd za granicę

Ubezpieczenie OC na wyjazd za granicę

O samochodach

Wyjazd za granice musi się wiązać z odpowiednim przygotowaniem. To bardzo ważna kwestia, o której warto pamiętać, ponieważ dzięki temu będzie można oczekiwać, że nawet daleki wyjazd będzie bezpieczny, będziemy przygotowani i nic nas nie zaskoczy. Podstawowa sprawa to jak wiadomo odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu od strony technicznej, a więc sprawdzenie w jakim stanie znajduje się pojazd, którym będziemy się poruszać. To ważna sprawa, o której nie można zapominać. Gdy wydaje się, że jesteśmy już do wszystkiego przygotowani musimy jeszcze pomyśleć o jednej sprawie. Chodzi o ubezpieczenie jakie będziemy posiadać na taki wyjazd. To kwestia, o której nie można zapominać niezależnie od tego, gdzie jedziemy.

Oczywiście tak jak w Polsce również w innych krajach obowiązkowo musimy posiadać ubezpieczenie OC. W tym zakresie sytuacja wygląda już klarownie i lepiej dla naszych kierowców od kiedy tylko Polska należy do UE. Od tego momentu mamy sytuację, w której do tych krajów można wyjechać posiadając wyłącznie ważne ubezpieczenie OC, które jest ważne w naszym kraju. Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy chcemy wyjechać do kraju poza UE. W takim przypadku pojawia się zagadnienie takie jak ubezpieczenie OC zielona karta: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/66535/ubezpieczenie-oc-zielona-karta/ To rozwiązanie, dzięki któremu będzie się można przygotować na wyjazd i mieć gwarancję, że nawet jeśli wydarzy się coś przykrego to nie będzie trzeba obawiać się o koszty, naprawa zostanie przygotowana i zrealizowana ze środków ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie OC na wyjazd za granicę

Aby uzyskać ubezpieczenie OC zielona karta trzeba udać się do własnego ubezpieczyciela i tam złożyć stosowny wniosek o wydanie takiego dokumentu. W przypadku niektórych towarzystw ubezpieczeniowych nie będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami, jeśli posiada się tam zwykle ubezpieczenie OC. Niekiedy będzie trzeba ponieść koszty związane z wydaniem takiego dokumentu. Sprawa jest tutaj indywidualnie traktowana przez firmy ubezpieczeniowe i warto sprawdzić jak w przypadku naszej firmy wygląda sytuacja i czy będzie trzeba dodatkowo za to płacić.

Dodaj komentarz