Wizytówka – narzędzie reklamy, które nie traci swojej mocy

Porady

Choć czasy się zmieniają, a cyfryzacja staje się faktem, pewne formy reklamy papierowej nie tracą na znaczeniu. Znakomitym przykładem mogą być tu wizytówki będące ciągle używanym sposobem na przekazanie rozmówcy naszych danych kontaktowych.

Cechy dobrej wizytówki

Wizytówki są wykorzystywane od stuleci, a choć ich forma zmienia się i dostosowuje do potrzeb użytkowników, pewne ich cechy nieustannie są takie same. Tworząc wizytówkę należy więc pamiętać o tym, że jej cel jest jasno sprecyzowany – karta wizytowa ma informować przede wszystkim o tym, jak można się z nami skontaktować. Od dawna też wyznajemy zasadę mówiącą o tym, że mniej znaczy więcej. Wizytówka jest niewielkim kawałkiem papieru (jej zwyczajowy rozmiar to 90 na 50 milimetrów), jeśli więc zechcemy zamieścić na niej dziesiątki informacji, szybko utraci atrybut czytelności. Ten ostatni uchodzi za największy atut karty wizytowej, jeszcze przed stworzeniem jej wydruku dobrze jest więc zastanowić się nad tym, jakie dane powinny się na niej znaleźć, a z jakich możemy już na etapie tworzenia zrezygnować bez większego żalu.

Druk wizytówek i jego znaczenie

Wizytówka - narzędzie reklamy, które nie traci swojej mocy

Wręczanie sobie wizytówek wydaje się czynnością naturalną, może się więc wydawać, że nikt nie będzie zbyt wnikliwie oceniał jakości kolejnych z nich po każdym spotkaniu wzbogacając się o kilkanaście egzemplarzy. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków takie założenie jest błędne. W czasach ogromnej konkurencji znalezienie różnić pomiędzy firmami ze zbliżoną ofertą jest coraz trudniejsze. Czasem więc o nawiązaniu współpracy lub zrezygnowaniu z niej, decydują szczegóły. Należy zakładać, że brak troski o to, aby wizytówka została wykonana na wysokiej jakości papierze, może być jednym z nich.

Bez względu na to, czy projekt wizytówki jest przez nas przygotowany samodzielnie, czy też pochodzi od firmy trzeciej, należy zadbać o właściwy wybór drukarni internetowej, która pomoże nam w dopracowaniu naszego pomysłu. Tylko wtedy możemy być pewni, że karta wizytowa będzie realizować stawiane jej przez nas zadania.

Sprawdź też: https://www.viperprint.pl/wizytowki

Dodaj komentarz