Wosk do samochodu. Warto stosować regularnie.

Bez kategorii

Troska o lakier naszego samochodu tylko z pozoru jest łatwa. Regularne mycie pojazdu to nie wszystko, co należy robić, by zachować lakier naszego pojazdu w dobrym stanie. Aby tak było, trzeba pamiętać jeszcze o tym by nadwozie regularnie woskować.

Jadąc na myjnię samochodową, można wybrać jeden z wielu programów mycia. Niektóre z nich zawierają również opcje woskowania pojazdu, należy jednak wiedzieć, że takie woskowanie to jednak nie wszystko. Wosk samochodowy dostępny w myjni, natryskiwany jest na nadwozie pojazdu i szybko spłukiwany. Przynosi to pozytywny efekt, jednak nie jest to prawdziwe woskowanie samochodu. Co zrobić, by lepiej nawoskować samochód? Użyć wosku w paście, nawoskować nadwozie i polerować, do uzyskania dobrego wyglądu.

Spośród wielu wosków samochodowych, można wyróżnić woski bezbarwne i koloryzujące. Bez względu na to, jaki wosk wybierzemy, warto stosować go regularnie i odpowiednio.

Jak woskować samochód?

Woskowanie samochodu nie jest, trudne, trzeba jednak zachować pewne reguły. Podstawowa zasada jest jasna. Nie wolno woskować karoserii rozgrzanej, jeśli więc samochód stoi w pełnym słońcu trzeba na dłuższy czas postawić go w cieniu lub woskować po czasie największych upałów, na przykład wieczorem.

Wosk najczęściej dostępny jest w postacie pasty, podobnie jak pasty polerskie. Należy go nakładać na czyste nadwozie samochodu, najlepiej miękką szmatką. Wosk należy nakładać cienką warstwą i pozostawić na karoserii samochodu do wyschnięcia. Wyschnięty, przypomina na karoserii biały nalot.

Wyschnięty wosk można polerować. Sposoby są dwa.

 –              polerowanie ręczne

 Miękką szmatką, okrężnymi ruchami polerujemy każdy element karoserii.

 –              polerowanie mechaniczne

 Przeprowadzamy za pomocą mechanicznej polerki. Używając tego narzędzia, trzeba jednak pamiętać, że należy polerować delikatnie, by nie uszkodzić powierzchni lakieru.

Wypolerowany lakier samochodu zyskuje ładniejszy wygląd, co ważniejsze jednak, na lakierze osadza się warstwa ochronna, dzięki której lakier mniej się niszczy i brudzi.

Regularne polerowanie pojazdu, to recepta na zachowanie dobrego wyglądu jego nadwozia. Nawet po latach, lakier pojazdu będzie ładny, nie zniszczony, co nie tylko poprawi wygląd samochodu, ale wpłynie na jego wartość przy ewentualnej sprzedaży.

Dodaj komentarz