Z jakich powodów warto kupić używany samochód?

Opinie

Z jakich powodów warto kupić używany samochód?Samochody osobowe można nabyć na dwa sposoby; z jednej strony możemy kupić samochód w salonie samochodowym, z drugiej zaś wybrać model używany i nabyć go na giełdzie samochodowej, albo w prywatnym komisie.

Należy jednak pamiętać, że samochody sprzedawane w komisach samochodowych są z reguły dostępne po cenach zawyżonych i niestety musimy wydać więcej niż się spodziewaliśmy. Do najczęściej sprzedawanych samochodów używanych zaliczamy wszelkiego rodzaju modele volkswagena. Volkswagen passat, volkswagen polo i volkswagen golf to jedne z najpopularniejszych modeli rynkowych, które charakteryzują się wielką trwałością i dość niskimi kosztami eksploatacji.

Koszty eksploatacji samochodu

Koszty eksploatacji są nad wyraz istotny; w dzisiejszych czasach utrzymanie samochodu jest nad wyraz kosztowne i możemy spodziewać się, iż koszta będą stale rosnąć. Coraz mniej osób decyduje się na kupno tak zwanych aut luksusowych- audi a4, audi a6, albo mazda 6. Jeśli jednak dokonają zakupu zazwyczaj dokonują przerobienia samochodu z wersji spalinowej na wersję gazową. Takie samochody jak mercedes a170 nie dość, że są piekielnie drogie w utrzymaniu to ponadto spalają wiele litrów benzyny. Możemy spodziewać się, że w czasie jazdy po mieście spalimy około 12 litrów na 100 km.

Wybór tańszego auta

Nie każdego stać na taki wydatek toteż decyduje się na rozwiązanie kompleksowe, w postaci kupna tańszego samochodu, który ma podobne właściwości, jednak mniejsze osiągi. Do najlepszych zamienników należą przede wszystkim wszelkiego typu modele nissana; nissan almera, nissan primera to dość małe, ale jednocześnie niezwykle poręczne i nad wyraz wydajne auta. Oczywiście, nie należy sądzić, iż nissany, bądź fordy zastąpią nam stare dobre bmw, albo mercedesa, jednakże niekiedy nie mamy wyboru i musimy zdecydować się na tańszą opcję. Równie trafnym i szczęśliwym wyborem może okazać się zakup forda: ford focus i ford mondeo to bardzo małe, kompaktowe auta, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są dostępne zarówno w opcji trzydrzwiowej jak i pięciodrzwiowej.

Dodaj komentarz