Zakup samochodu ekonomicznego

Porady

Zakup samochodu ekonomicznegoNiewątpliwie, korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie mogą sobie pozwolić na kupno drogiego auta, jest zakup skody. Skoda to samochód wyprodukowany w Czechach, który w polskich salonach gości już od kilkunastu lat. Skody odznaczają się wysoką jakością produkcyjną, a także dość wysokimi osiągami.

Skoda fabia i skoda superb to zbliżone do siebie modele, które są niewątpliwie bardzo ekonomiczne i pozwalają na mniejsze zużycie paliwa. Skoda Octavia jest jednym z limuzynowych, luksusowych modeli- jest nieco większa od swoich braci, a jednocześnie spala zdecydowanie więcej paliwa, przez co może wydać się mało ekonomiczna i w ogólnym rozrachunku nieopłacalna. Skoda może być również przerobiona na samochód gazowy; gaz jest o wiele tańszy od benzyny, więc jeśli ktoś przemierza większe dystanse warto aby przemyślał kwestię przerobienia wozu.

Kupno ekonomicznego samochodu

Obecnie, jeden litr paliwa oscyluje w granicach 5 złotych; zakup samochodu, który spala kilkanaście litrów paliwa na sto kilometrów jest więc rzeczą absurdalną. Volvo s40, volvo s60, albo volvo v40 to mocne modele, które jednak pochłaniają bardzo wiele paliwa. Oczywiście, odwdzięczają się nienaganną stylistyką jazdy, a także niezwykle wysokimi osiągami. Niestety, od jakiegoś czasu volvo nie uzyskuje chwalebnych not i jest uznawane za mało ekonomiczne i mało wydajne auto. trochę prawdy w tym jest, zwłaszcza, że części zamienne do modeli volvo są nad wyraz drogie, a samochód jest dość awaryjny. Mniej awaryjnym, chociaż dość drogim odpowiednikiem volvo może być honda.

Wydajne samochody

Honda accord jest niewątpliwie silnym i wydajnym samochodem, który jest zdecydowanie częściej wybierany aniżeli volvo, albo chociażby bmw. Kolejnym, ważnym elementem infrastruktury motoryzacyjnej jest bez wątpienia ford. Fordy są mocnymi samochodami, mają sprawdzone silniki i nie psują się nazbyt często. Spalanie również nie jest nadmierne, więc nie musimy obawiać się wysokich wydatków na paliwo. Do najlepszych modeli forda należą; ford escort oraz bagażowy ford transit, który jest często wybierany przez drobnych przedsiębiorców. Odznacza się bowiem dużą pakownością, dzięki czemu możemy przewozić spore pakunki i sprzęty, jest sporo większy od tradycyjnych samochodów typu combi.

Dodaj komentarz