Zakup samochodu używanego

Porady

Zakup samochodu używanegoSamochody używane są dostępne już od kilku tysięcy złotych, jednak jeśli nie chcemy kupować nic przejściowego, warto zainwestować kilkanaście tysięcy i dostać odpowiedni model. Podobną technikę wykonania prezentuje marka seata, a przede wszystkim seat Leon i seat Ibiza.

Seat to marka hiszpańska, która niejednokrotnie znajdowała się w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się, salonowych marek. Seaty są dość dobrymi samochodami, które jednak nie są warte swojej wygórowanej ceny; wiele osób decyduje się na kupno modeli seata z racji ich popularności i pochlebnych opinii. Jednakże, seaty nie stanowią żadnego cudu techniki. Seat Toledo i seat Cordoba są wprawdzie wykonane w porządny sposób, jednak można zarzucić im wiele braków i wiele wad technicznych.

Kupno samochodu używanego

Na polskim rynku znalazły jednak uznanie i nadal są jednym z częściej kupowanych marek używanych. Samochody używane są niekiedy jedynym wyjściem z sytuacji; jeśli nie stać nas na wielkie inwestycje, a na gwałt potrzebujemy samochodu możemy przyjrzeć się ofercie giełdowej. Najtańsze samochody możemy nabyć już za kilka tysięcy złotych, na przykład mazda 6; niestety są to w dużej mierze samochody, które zostały wyprodukowane w latach dziewięćdziesiątych. Używany samochód stanowi inwestycję niepewną; przejmujemy go z obcych rąk i musimy zawierzyć na słowo czy wszystko z nim w porządku oraz czy wskaźnik przebiegu nie był wcześniej kręcony.

Najczęściej sprzedawane samochody

Najczęściej sprzedawanymi samochodami osobowymi są wszelkiego rodzaju modele volvo: volvo s40, volvo s60, volvo v60. Oczywiście, nie możemy ujmować jakości tychże aut, jednak stanowią one dość niepewną inwestycję. Zazwyczaj właściciele wystawiają na aukcjach modele kilkunastoletnie i niewiadomego pochodzenia. Musimy więc być ostrożni w ocenach, podobnie zresztą, jak przy zakupie mercedesa, np. mercedes a170, albo honda accord. Wszystkie starsze samochody stanowią niezwykle niebezpieczny moduł transakcyjny.

Dodaj komentarz