Zalety instalacji fotowoltaicznych

Zalety instalacji fotowoltaicznych

Artykuły

Energia słoneczna to gałąź gospodarki związana z wykorzystaniem promieniowania słonecznego do produkcji energii. Energia słoneczna wykorzystuje niewyczerpane źródło energii, nie generuje szkodliwych odpadów i jest przyjazna dla środowiska.

Energia słoneczna

Energia słoneczna tworzy się, kiedy strumień promieniowania słonecznego przechodzący przez obszar 1 metra kwadratowego, znajdujący się prostopadle do strumienia promieniowania w odległości jednej jednostki astronomicznej od Słońca (na wejściu do atmosfery ziemskiej), wynosi 1367 W / m2. (stała słoneczna). Poprzez absorpcję, podczas przejścia atmosfery ziemskiej, maksymalny strumień promieniowania słonecznego na poziomie morza (na równiku) wynosi 1020 W / m2. Należy jednak wziąć pod uwagę, że średnia dzienna wartość strumienia promieniowania słonecznego przez pojedynczy odcinek poziomy jest co najmniej trzykrotnie mniejsza (ze względu na zmianę dnia i nocy oraz zmianę kąta padania słońca nad horyzontem). Zimą, w umiarkowanych szerokościach geograficznych, wartość ta jest o połowę mniejsza. Znane są następujące metody pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego.

Zobacz także: https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/kompletne-instalacje/.

Pobieranie prądu za pomocą fotokomórek.

Instalacje fotowoltaiczne są niewątpliwie pierwszym skojarzeniem, jeśli chodzi o wykorzystanie energii słonecznej. W ciągu tylko jednej godziny słońce wypromieniowuje energię słoneczną, która pokryłaby wykorzystanie energii przez ludzi przez rok, to zielone instalacje fotowoltaiczne są przyszłością energetyczną świata. Panele PV zapewniają czystą – zieloną energię. Podczas produkcji energii elektrycznej przy udziale paneli fotowoltaicznych nie ma emisji gazów cieplarnianych. Energię słoneczną można udostępnić niemal wszędzie, gdzie jest światło słoneczne. Koszt paneli słonecznych jest obecnie na ścieżce szybkiego spadku i oczekuje się, że będzie nadal spadał w następnych latach – w konsekwencji panele fotowoltaiczne są przyszłością energetyki, jednakowo pod względem ekonomicznej opłacalności, jak i dbałości o środowisko.

Dodaj komentarz