Zalety leasingu samochodowego

Zalety leasingu samochodowego

Samochody

Własny samochód to niewątpliwie ogromna wygoda i niezależność. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę. Nie każdy dostanie także kredyt w banku. Nie oznacza to, że osoby takie muszą zapomnieć o własnym aucie. Rozwiązaniem okazuje się być leasing samochodowy oferowany między innymi przez Santader Consumer Multirent. Dlaczego warto zakup samochodu sfinansować właśnie w ten sposób?

Leasing to forma sfinansowania zakupu auta, która jeszcze nie tak dawno dostępna była wyłącznie dla przedsiębiorców. Obecnie rozwiązanie to mogą wybrać również osoby prywatne i jak się okazuje naprawdę chętnie z tego korzystają.

Ogromna oszczędność

Leasing samochodu to rozwiązanie, które wiąże się ze sporymi oszczędnościami. Koszt związany z ratami leasingu można zgodnie z obowiązującym aktualnie prawem zaliczać do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli zdecydujemy się na leasing operacyjny, to mamy możliwość odpisania podatku VAT. Wysokość odpisu to 60% i nie więcej niż sześć tysięcy złotych. Jest to jednak naprawdę spora kwota. Żaden – nawet najlepszy – kredyt bankowy nie daje nam takiej możliwości. W praktyce oznacza to, że wydatki poniesione na zakup samochodu znacznie się zmniejszają.

Brak znacznego obciążenia finansowego

Finansując zakup samochodu za pomocą takiego rozwiązania, nie trzeba jednorazowo ponosić dużych kosztów. Wydatki rozkładają się równomiernie, co jest niewątpliwym atutem. Pod tym względem leasing okazuje się być znacznie lepszy niż zakup za gotówkę, który stanowi jednorazowe bardzo duże obciążenie.

Prostsza procedura

Finansowanie zakupu samochodu na drodze leasingu to znacznie prostsza procedura niż w przypadku kredytu bankowego. Co ważne, leasingodawca podchodzi do potencjalnego klienta znacznie mniej restrykcyjnie niż bank do klienta, który ubiega się o kredyt.

Santander Consumer Multirent to jedna z firm, która kieruje swoje usługi do wszystkich zainteresowanych zakupem samochodu w wygodny, bezpieczny i szybki sposób. Liczba zadowolonych klientów cieszących się z nowego samochodu nieustannie wzrasta.

Dodaj komentarz