Żel hydrokoloidowy – dobry środek na rany

Porady

Różne rany przytrafiają się każdemu z nas. Większość z nich można pokonać zwykłymi środkami opatrunkowymi. Zdarzają się jednak takie rany, w przypadku których zastosować należy bardziej specjalistyczne środki. Zalicza się do nich żele hydrokoloidowe, które świetnie radzą sobie z różnymi rodzajami ran.

W przypadku jakich ran sprawdza się żel hydrokoloidowy?

Zastosowanie żelu hydrokoloidowego jest bardzo szerokie. Sprawdza się w przypadku zmian zaawansowanych. Można po niego sięgać także wówczas, gdy dotychczasowe metody leczenia ran nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Żel hydrokoloidowy to dobry wybór zarówno w przypadku ran z głęboką martwicą suchą, jak i rozpływową. Zaleca się stosowanie żelu hydrokoloidowego w przypadku owrzodzeń podudzi, odleżyn, a także owrzodzeń będących wynikiem stopy cukrzycowej. Żel hydrokolidowy przyniesie szybką poprawę również w przypadku oparzeń. Zastosowanie żelu hydrokoloidowego przekłada się na uwodnienie martwej tkanki. Dochodzi do pobudzenie mechanizmów autolizy. W konsekwencji rana zostaje oczyszczona z tkanki martwiczej. Żel hydrokoloidowy to także gwarancja szybszego procesu ziarninowania.

Żel hydrokoloidowy – dobry środek na rany

Jak stosuje się żel hydrokoloidowy?

Zanim żel zostanie nałożony na ranę należy ją dokładnie przemyć, a miejsce wokół niej oczyścić. Żel nakładamy bezpośrednio na ranę. W przypadku ran głębokich, wypełniamy ją żelem wyłącznie do poziomu otaczającej skóry. Zaleca się przykrycie rany opatrunkiem, co zwiększy skuteczność żelu. Dzięki temu wilgoć w ranie zostanie utrzymana.

Kupujemy żel hydrokoloidowy

Zakup żelu hydrokoloidowego nie stanowi obecnie żadnego problemu. Wystarczy udać się do apteki, która wyróżnia się dobrym zaopatrzeniem. Ci, którzy chcą zaoszczędzić na czasie i zrobić zakupy naprawdę komfortowo, mogą skorzystać z apteki działającej internetowo.

Żel hydrokoloidowy to wysokiej jakości środek leczniczy, który zaleca się w przypadku różnego rodzaju ran. Może być stosowany nawet wówczas, gdy rana jest naprawdę głęboka, a jej dotychczasowe leczenie nie przynosiło oczekiwanych rezultatów.

Dodaj komentarz