Zniżki za bezszkodową jazdę

Zniżki za bezszkodową jazdę

O samochodach

Zniżka za bezszkodową jazdę to jedna z nielicznych rzeczy, które podobają się kierowcom w świecie ubezpieczeń samochodowych. Prawda jest oczywiście taka, że kierowcom powinno sie tutaj podobać niemal wszystko, ponieważ ubezpieczenia są najnormalniej w świecie bardzo korzystne dla kierowców, ale nasza psychika niestety nie działa w ten sposób. Bezpieczeństwo jest nienamacalne, a rachunek za polisę już jak najbardziej swoją realną postać ma. Zniżka za bezszkodową jazdę jest sposobem na obniżenie jej o kilkadziesiąt procent.

Opłaca się ubezpieczać bezszkodowych kierowców

 Jeśli firma nie musi płacić odszkodowania kierowcy, składka ubezpieczeniowa jest w pewnym sensie opłatą za nic. Jest to oczywiście gigantyczne uproszczenie, ponieważ ubezpieczenie samochodowe, jak każde inne ubezpieczenie, to kupowanie bezpieczeństwa i pewności, że w razie czego, nie zostaniemy na lodzie. Mechanizm ubezpieczenia sprawia, że ubezpieczycielowi opłaca się sprzedawać ubezpieczenia głównie tym, którzy nie będą powodować kolizji. Dla takich osób można nawet oferować mniejsze składki, ponieważ istnieje duża szansa, że nie trzeba będzie za nich nigdy nic płacić. Im więcej lat nie ma szkód, tym większa zniżka.

Dbanie o zniżki

 Możliwość zapłacenia 50-60% mniej za ubezpieczenie samochodu to ogromnie ważna sprawa, przekładająca się na setki, jeśli nie na tysiące złotych. Dlatego kierowcy czasami nie zgłaszają nawet drobnych szkód, by nie tracić tych zniżek. Takie działanie mija się jednak z celem, więc warto jest zastosować podejście, które zapewni kierowcy realną ochronę. Jak to zrobić? Na dwa sposoby: można wybrać ubezpieczenie autocasco, w ramach którego szkody do określonej kwoty nie powodują utraty zniżek oraz można wybrać ubezpieczenie dodatkowe delikatnych elementów, takich jak szyby i opony. Z tego typu ubezpieczeniem będące efektem zdarzenia losowego uszkodzenie szyby nie spowoduje, że przepadną nam zniżki na cały samochód, a nie będziemy musieli płacić sporych pieniędzy za wymianę szyby pomimo posiadania ubezpieczenia.

Chcesz więcej informacji? Już teraz zajrzyj na https://mtu24.pl/ .

Dodaj komentarz